Sobota, 2020-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

Sala sensoryczna

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu ,,Prosto do wiedzy” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego  w Porębie Radlnej powstała sala sensoryczna. Na razie mieści się w zastępczym pomieszczeniu, ale wkrótce zakończą się prace adaptacyjne na poddaszu, gdzie docelowo zostanie ona przeniesiona. Sala sensoryczna w naszej szkole to atrakcyjne, barwne i przyjazne dzieciom pomieszczenie. Integracja sensorycznaprzyjmuje postać ,,naukowej zabawy”, co sprawia, że dziecko chętnie w niej uczestniczy i ma przekonanie, że: ,,kreuje zajęcia wspólnie z nauczycielem”. Towarzyszą temu pozytywne emocje i wzrasta poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły mają do swojej dyspozycji szereg nowoczesnych i atrakcyjnych pomocy, m. in. sensoryczne klocki, światłowody, świecące kule, tęczowe cegły, panel „Nieskończoność” i  „Gwiezdne niebo”. Chwilę wyciszenia zapewni dzieciom „Biały domek”, a ciekawe efekty magiczna kula i sześcian.

Zapraszamy do obejrzenia naszej Sali!