Piątek, 2020-04-03

Imieniny: Pankracego, Renaty

Przedszkolne Walentynki

Dnia 14 lutego 2019 roku już od samego rana w  przedszkolu  panował miły nastrój – każdy chodził uśmiechnięty, a to za sprawą obchodów „Walentynkowego Dnia Życzliwości”. Tego dnia przedszkolaki rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek – dnia, w którym obdarowuje się osoby, które kochamy lub bardzo lubimy drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają i kogo lubią, jak postępuje się wobec tych osób oraz jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni, życzliwości i sympatii w stosunku do innych ludzi. Przedszkolaki chętnie włączyły się do zabawy pt. „Poczta walentynkowa”, w której wraz z rodzicami przygotowywały kartki walentynkowe dla ulubionego kolegi lub koleżanki, były też walentynki dla pań. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał.