POWITANIE WIOSNY Z WIERSZEM

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas I-III powitali uczestnicząc w konkursie czytelniczo-plastycznym „Powitanie wiosny z wierszem”.

Na początek wszystkie dzieci zmierzyły się z zadaniem wykonania wiosennej ozdoby stroju. Druga konkurencja, dla chętnych, to prezentacja wiersza o wiośnie, w której oceniane były zarówna piękna recytacja jak i sposób przekazu. Jury miało bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie dzieci spisały się na medal. Ze najlepsze prezentacje wierszy Pani Dyrektor nagrodziła Julię z klasy 2 (I miejsce), Sebastiana z klasy 1 (II miejsce) oraz Krystiana z klasy 3 (III miejsce). W konkurencji na najładniejszą wiosenną ozdobę stroju dziewczęcego (wianek) oraz chłopięcego (krawat) Pani Dyrektor wyróżniła: Zuzię i Mateusza z klasy 1, Weronikę i Gabrysia z klasy 2 oraz Gretę i Krystiana z klasy 3. Wspólnej pracy i zabawie towarzyszyło wiele fajnych emocji i radości.