Sobota, 2020-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

Innowacja pedagogiczna "Młody konstruktor" 2019/2020

Innowacja pedagogiczna  „Młody konstruktor"- koło majsterkowicza .

Założeniem innowacji pedagogicznej „Młody konstruktor” jest wprowadzenie uczniów do majsterkowania i konstruowania jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, rozwijającej pomysłowość, kreatywność, samodzielność i zdolności manualne.

Proponowana innowacja zakłada także oddziaływania terapeutyczne osiągane poprzez wspólną pracę, polegające na  likwidacji napięć, wyciszeniu się, budowaniu więzi grupowej, pomocy i współdziałaniu. Zajęcia w sposób praktyczny wpisywać będą się  w idee recyklingu, polegającą na budowie nowych rzeczy z wykorzystaniem starych, niepotrzebnych materiałów.
Adresatami innowacji są uczniowie uczęszczający do  4 ,5 i 6 klasy szkoły podstawowej. Czas realizacji innowacji obejmuje cały rok szkolny 2019/2020.  Zajęcia odbywać się będą w wymiarze  dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo. Zajęcia prowadzi pan Marek Misiaszek.