Sobota, 2020-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty

Innowacja pedagogiczna „W krainie baśni, bajki i fantazji” 2019/2020

W tym roku szkolnym kontynuujemy w przedszkolu realizację innowacji „W krainie baśni, bajki i fantazji”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych,  zachęcenie i zmotywowanie dzieci do regularnego kontaktu z książką i rozwijanie ich kreatywności  w oparciu o literaturę, a w rezultacie nauczenie dzieci czerpania przyjemności z czytania. W tym roku stawiamy też na wychowanie do wartości, dlatego na wspólną lekturę wybierzemy utwory opowiadające o tym czym jest: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, szczęście… Mamy nadzieję, że te spotkania z książką będą nie tylko inspiracją do ciekawych rozmów i zabaw, ale przede wszystkim podstawą budowania i wzmacniania empatii.