SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI I ,,WAWELKOWYM INSPEKTOREM".

W ramach  działań  profilaktycznych  związanych  z akcją „Odblaskowa szkoła”  9 pażdziernika 2019r. w naszej szkole  uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniu  z funkcjonariuszami policji Tarnów – Centrum. Panowie  policjanci zwrócili szczególną uwagę na to, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, przypominali zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkania  z policjantami uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z telefonów komórkowych podczas spaceru czy przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze omówili  sposoby unikania niebezpiecznych  sytuacji na drodze, w szkole i w domu. Nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Do działań policjantów  dołączyła się  maskotka ,,Wawelkowy  inspektor”, która podróżowała z policjantami  i która   w sposób wesoły  utrwaliła  przekazane informacje przez policjantów.  Spotkanie było interesujące  i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna  z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Na zakończenie dzieci chętnie zrobiły sobie grupowe zdjęcia   z panami policjantami i ,,Wawelkowym inspektorem”.