Bliżej kultury

Klasy IV-VIII naszej szkoły korzystają z oferty instytucji kulturalnych miasta Tarnowa.

Po seansie w kinie Marzenie (film pt. ”Marsz pingwinów”) znów „oderwaliśmy się” od szkolnych ławek i udali do księgarni, biblioteki i muzeum. W księgarni book – book uczniowie poszukiwali interesujących ich książek w odpowiednich działach tematycznych. Przeglądali książki, czytali notki informujące o autorach i problematyce lektur. Dowiedzieli się też, jak funkcjonuje współczesna księgarnia i co ma w swojej ofercie. Kontynuacja edukacji czytelniczej miała miejsce w Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego. Tam odbyły się zajęcia o tematyce „Kultura języka”. Wiedzę językową(historia i poprawność) przyswajali uczniowie poprzez zabawy, zagadki, rebusy. Emocji przysparzała rywalizacja zespołów – wygraną stanowiły zakładki do książek. Ostatni  punkt wycieczki to lekcja w Muzeum Okręgowym. Uczniowie obejrzeli wystawę; „Przerwana historia – polski system monetarny na przestrzeni dziejów”. Inspiracja ekspozycji to 100 - lecie ustanowienia polskiego złotego walutą narodową. Bogaty komentarz pracownika muzeum , „produkowanie” własnego banknotu, krzyżówka na podstawie lekcji sprawiły, że błyskawicznie minęła godzina zajęć. Ale jest szansa na kolejną wizytę, bo każdy otrzymał bilet wstępu na wybraną wystawę czasową. Tak więc nie tracimy kontaktu z kulturą!