Uroczysta akademia - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to najważniejsze święto dla Polaków. W tym dniu 101 lat temu Polska odzyskała po 123 latach niewoli upragnioną niepodległość. Społeczność naszej szkoły uczciła to wydarzenie przygotowując akademię.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor podając komendę wprowadzenia Sztandaru szkoły, a następnie przypomniała pokrótce burzliwą drogę do odzyskania niepodległości. Wśród wierszy i piosenek nadeszła ważna chwila – punktualnie o godzinie 11.11, podobnie jak w innych polskich szkołach,  pod przewodnictwem Pani Dyrektor odśpiewaliśmy najważniejszą polską pieśń „Mazurek Dąbrowskiego”. W dalszej części spotkania prowadzący  przedstawili doniosłe momenty z naszej historii, które zaprowadziły nasz naród w 1918 roku do wolności. Klamrą dopełniającą całą uroczystość była ponowna komenda, tym razem wyprowadzenia Sztandaru.

Po zakończeniu akademii pełni dumy i zadowolenia z bycia Polakami rozeszliśmy się na lekcje, by spełnić pokładane w nas oczekiwania, czyli po prostu uczyć się na miarę swych możliwości.