Sobota, 2020-01-18

Witamy na stronie

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

w Porębie Radlnej

do naszej szkoły i przedszkola!

Od września 2018 r. zapraszamy do nowo otwartego Publicznego Przedszkola
w Porębie Radlnej dla dwóch grup wiekowych
3 – 4 latków i 5 – 6 latków.

Co mamy w ofercie:

•  wykwalifikowaną, doświadczoną, otwartą na nowe wyzwania kadrę;
  •  nowocześnie wyposażone sale w tablice i monitory multimedialne dla poszczególnych grup wiekowych;
  • zabawy relaksacyjne i stymulujące rozwój motoryczno – poznawczy w bogato wyposażonej, nowoczesnej sali sensorycznej;
  •  możliwość dofinansowania obiadów;
  • interesujące innowacje pedagogiczne;
  • fachową opiekę psychologiczno – pedagogiczną w zależności od potrzeb indywidualnych dziecka, w tym zajęcia z logopedą;
  • comiesięczne koncerty muzyczne i spotkania w ramach poznawania i odkrywania świata;
  •  naukę języka angielskiego poprzez zabawę, a także możliwość poznania drugiego języka obcego w zależności od preferencji rodziców;
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych m.in. muzyczne, teatralne, plastyczne, garncarskie, taniec nowoczesny, nauka programowania dostosowana do możliwości dzieci, a także zajęcia sportowe (piłka nożna, nauka pływania, szachy);
  • „W krainie baśni, bajki i fantazji”zajęcia promujące czytelnictwo wśród najmłodszych we współpracy  z biblioteką szkolną;
  • spotkania z ciekawymi ludźmi;
  • wyjazdy do kina, teatru i filharmonii;
  • organizację wycieczek dostosowanych do wieku dzieci.

Przedszkole czynne od poniedziałku od piątku
w godzinach od 7.00 do 17.00.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia czasu pobytu
dziecka
w przedszkolu
i spożywanych posiłków.

Dane kontaktowe: Szkoła Podstawowa
im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej

Poręba Radlna 119    33 – 112 Tarnowiec    tel. 14 679 51 15

www.spporebaradlna.szkolnastrona.pl

W Świątecznym nastroju.

2019-12-23

W ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia w szkole pachniało choinką i pierniczkami.

Konkurs Plastyczny

2019-12-16

Szkolny Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny na "Ozdobę Bożonarodzeniową"

Piątki Chemiczne w Tarnowie.

2019-12-15

Kolejny wykład popularno – naukowy w ramach Tarnowskich Piątków Chemicznych.

Bufet dla ptaków

2019-12-06

Uczniowie naszej szkoły są  miłośnikami przyrody.

ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU I KATEDRA WAWELSKA

2019-12-23

Początkiem grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa, naszym celem było wzgórze wawelskie: Katedra, a także Zamek Królewski – wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości.

Andrzejki 2019

2019-12-05

Dnia 28 listopada 2019 r. dobyły się w naszej szkole andrzejki zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej

2019-12-01

Korzystając z gościnności dr inż. Piotra Suryło prodziekana do spraw studenckich uczniowie klas VI-VIII po raz kolejny mogli wykonywać doświadczenia chemiczne w laboratorium wyższej uczelni.

Z sali lekcyjnej w Kosmos

2019-12-01

Po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej szkoły Mobilne Planetarium.

Szkoła do Hymnu.

2019-12-08

W tym roku nasza szkoła przystąpiła  do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11. Do tej akcji przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Otrzymaliśmy również podziękowania od Dariusza Piontkowskiego - Ministra Edukacji Narodowej za wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

Zapaliliśmy znicze (projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia)

2019-11-18

Tak jak w poprzednich latach uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza nawiedzili cmentarz parafialny w Porębie Radlnej, aby nie zapominać o tych, którzy odeszli.

Uporządkowaliśmy grób rodziny Jana Jaracza, zasłużonego kierownika naszej szkoły z okresu I wojny światowej. Zapaliliśmy znicze na opuszczonych, bezimiennych grobach.

Odwiedziliśmy groby naszych przyjaciół i bliskich, których już z nami nie ma, ale o których wciąż myślimy i tęsknimy. Modlitwą i chwilą skupienia uczciliśmy ich pamięć.