Imieniny: Marka, Wiktoryny

V Międzyszkolny Konkurs Poezji Elżbiety Stepskiej – Kot „Zachować od zapomnienia ...”

Sukces Nadii Jasnosz i Aleksandry Biga w V Międzyszkolnym Konkursie
Poezji Elżbiety Stepskiej – Kot „Zachować od zapomnienia ...”

Rok 2019 jest szczególnie poświęcony obchodom 80-tej rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Wydarzenia te upamiętnił V Międzyszkolny Konkurs Poezji Elżbiety Stepskiej – Kot „Zachować od zapomnienia…”.  Jego gospodarzamibyli Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy wrazz Panią Dyrektor Urszulą Mucharską – Ramza oraz wójt Gminy Skrzyszów Pan mgr inż. Marcin Kiwior. W konkursie udział wzięli uczniowie z dziewięciu szkół z gmin: Skrzyszów, Tarnów i Pleśna (SP i. Bohaterów Westerplatte, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, SP nr 2 im. Ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie, SP im. Armii Krajowej w Szynwałdzie, SP im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, SP im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Porębie Radlnej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łękawce, Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowej. Poziom dziewiętnastu recytatorów był niezwykle wysoki, subtelny, a także emocjonalnie zaangażowany w oddanie trudnego tematu, jakim są deportacje ludności polskiej do ZSRR oraz los oficerów rozstrzelanych w Katyniu, Miednoje, Twerze. Gratulujemy wszystkim uczniom, ich opiekunom, rodzicom i szkołom, że wychowanie patriotyczne w tej grupie wiekowej przynosi efekty na tak wysokim poziomie.
                Tym bardziej jesteśmy dumni, z sukcesów naszych uczennic - Nadii Jasnosz, która zajęła pierwsze miejsce oraz Aleksandry Biga, która otrzymała nagrodę „Klubu Kreatywnych Historyków”. Pragniemy szczególnie pogratulować naszym laureatkom, które odniosły tak prestiżowym sukces przynosząc zaszczyt wszystkim uczniom, nauczycielom i mieszkańcom Poręby Radlnej !
Opiekę artystyczna nad laureatkami konkursu sprawowała pani Małgorzata Mytnik, a nad przygotowaniem historycznym czuwała Teresa Kozaczka.