O bezpieczeństwie nigdy za wiele …

Skończyły się wakacje...

Skończyły się wakacje. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w pierwszym tygodniu września p. Barbara Dymon  i p. Katarzyna Szewczyk  przeprowadziły pogadankę nt. bezpieczeństwa  w codziennym życiu oraz jak należy zachowywać się w szkole, a w szczególności w drodze do i ze szkoły. Zostały omówione najważniejsze przepisy  i znaki drogowe dotyczące pieszych,  rowerzystów a także zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza o zmroku. Przypomniano też o zachowaniu ostrożności w kontaktach z innymi. Przedstawiono prezentację multimedialną  o bezpiecznych zasadach zachowania się w różnych sytuacjach drogowych oraz odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych. Następnie Pani Dyrektor Dorota Puciłowska omówiła ważne punkty regulaminu szkolnego dotyczące bezpiecznego zachowania się w szkole i życzyła wszystkim ,,udanego”  i bezpiecznego roku szkolnego.