Czwartek, 2019-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Akcja ,,Sprzątanie świata”.

16 września 2019r. uczniowie klas 1-3 ...

16 września 2019r. uczniowie klas 1-3 Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w  Porębie Radlnej  wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, jak co roku uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, które w tym roku odbywa się pod hasłem ,, Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów tej akcji. Wszyscy uczniowie  pozytywnie zmotywowani ruszyli sprzątać teren  i pobocze dróg wokół szkoły. Dzięki ładnej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Zebrano głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki). Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Akcja  ,,Sprzątanie Świata” to świetna lekcja ucząca małe dzieci  dbałości  o Ziemię, ale i dała możliwość poznania przyrody i najbliższej okolicy.