Czwartek, 2019-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego

Sprzątanie świata

Łączymy przyjemne z pożytecznym...

W dniu 26 września uczniowie klas IV-VIII udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach. Wędrowali ścieżką ekologiczną i słuchali ciekawych opowieści przedstawiciela Zespołu Parków Krajobrazowych. Dowiedzieli się m.in. jakie gatunki płazów żyją na terenie Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, poznali klasy czystości wód, zobaczyli larwy chruścika i zarodniki paproci. Ponadto mieli okazję zobaczyć „efekty pracy bobrów” w postaci powalonych drzew a także piękne dziuple wykonane przez dzięcioły. Kolejnym punktem programu było włączenie się uczniów w akcję „Sprzątania świata” – porządkowano drogę z parkingu do ośrodka. Po części edukacyjnej był czas na relaks – ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na wielkiej polanie. Słoneczko przyświecało i humory dopisywały.
To była naprawdę udana wycieczka.