Europejski Tydzień Sportu

Od 23 do 30 września br, trwał Europejski Tydzień Sportu.

Od 23 do 30 września br, trwał Europejski Tydzień Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny), W Ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nauczyciel wychowania fizycznego mgr Rafał Jasiak  w naszej szkole z tej okazji również zorganizowano różnego rodzaju imprezy.

Aktywne przerwy na Sali gimnastycznej – uczniowie mogli w trakcje przerw w ciągu całego tygodnia przyjść na salę i pograć w tenisa stołowego na 3 stołach.

W środę  odbyła się aktywna  godzina wychowawcza -  został zorganizowany turniej piłki nożnej w którym uczniowie różnych klas zostali podzieleni na 3 zespoły. Każdy zespół wybrał sobie jaki kraj reprezentuje. Były również gry i zabawy rekreacyjne.

Wynki:

Francja – Ukraina       3-0

Francja – Hiszpania    1-0

Hiszpania - Ukraina   0-1

1 miejsce        Francja

2 miejsce        Ukraina

3 miejsce        Hiszpania

W piątek został zorganizowany Turniej Tenisa Stołowego  dla klas 4-8 osobno dla dziewcząt osobno dla chłopców.

Wyniki:

1 miejsce        Wiktoria Marecik