Poniedziałek, 2019-11-11

Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

18 października miała miejsce jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych – Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej.

Jest to ważne wydarzenie w życiu szkoły – ma ono symbolizować włączenie nowej grupy uczniów do społeczności szkolnej. Uczestniczą w nim rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele, starsi uczniowie oraz goście – przyjaciele szkoły. W tym roku na zaproszenie Pani Dyrektor Doroty Puciłowskiej  uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych i delegatury KO: P. Wiesława Mitera, P. Jan Skórka, P. Artur Puciłowski, P. Barbara Trzpit oraz P. dr Stanisław Petlic.

Dzieci odświętnie ubrane, w granatowych biretach na głowach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności z czytania i liczenia, recytowały wiersze i śpiewały angielskie piosenki. Udowodniły w ten sposób, że są już gotowe zostać oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej. W obecności rodziców i gości złożyły ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor każde dziecko pasowała na ucznia. A ponieważ nasi najmłodsi uczniowie od początku roku szkolnego chętnie zaglądają do biblioteki szkolnej – zostali pasowani również na czytelników. Przy tej okazji otrzymali książki „Pierwsze czytanki dla…” (ufundowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” finansowanego przez MKiDN).

Pierwszaki otrzymały również upominki od rodziców, po czym na salę wjechał wspaniały ogromny tort, przygotowany przez rodziców.

Podczas kiedy młodsi raczyli się słodkościami, goście i rodzice przeszli do nowo wyremontowanego pomieszczenia, gdzie swoje miejsce znalazła  biblioteka. Tam nasi znamienici Goście i Pani Dyrektor przecięli wstęgę i tym samym biblioteka została uroczyście otwarta.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów, a ich rodzicom wiele radości z postępów ich pociech!