Piątek, 2020-04-03

Imieniny: Pankracego, Renaty

Uroczysty Dzień Babci i Dziadka….

Mimo, że styczeń jest miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 22 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Dorota Puciłowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny.  Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych artystycznych formach. Artyści z klasy trzeciej  poprzez wiersz, piosenkę  wyrażali kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia miłości. Następnie goście obejrzeli inscenizację bajki ,,Kopciuszek” w wykonaniu swoich wnucząt  z klasy pierwszej i drugiej.  Dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role w cudownych strojach przygotowanych przez swoich rodziców. Wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie 100 lat i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami  wykonanymi  własnoręcznie..

Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy dowieźli honorowych gości na uroczystość i  przygotowali również dla nich poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez występy mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!