„Znaczenie gazów na Ziemi”

W piątek 21 lutego 2020 r. po raz kolejny uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w Tarnowskich Piątkach Chemicznych.

Tarnowskie Piątki Chemiczne to cykl wykładów organizowanych przez Instytut Matematyczno- Przyrodniczy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dla uczniów szkól podstawowych i średnich. Tym razem wysłuchali wykładu prowadzonego przez dr Małgorzatę Martowicz Znaczenie gazów dla życia na Ziemi.” Wykładowi przyświecało motto: „Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach… pożyczyliśmy ją od naszych dzieci” . Coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że należy dbać o naszą planetę. Podczas spotkania uczniowie uzyskali odpowiedz  na wiele pytań dotyczących gazów w naszym otoczeniu. Czy ditlenek węgla to tylko zagrożenie dla środowiska, czy może przynosić nam jakieś korzyści? Dlaczego jeden ozon jest dobry a inny zły i jak oddziałują one na nasze życie? Jakie zagrożenia czyhają na nas w atmosferze ziemskiej? Czy wodór może stać się paliwem przyszłości?

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchali wykładu, a następnie obejrzeli doświadczenia chemiczne  wykonywane przez studentów PWSZ.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej z chemii.