Czwartek, 2019-10-17

Jesteś tutaj: Start / O placówce

O placówce

2018-09-27

Tradycje naszej szkoły sięgają kilka wieków w przeszłość. Z zachowanych dokumentów wiadomo, że już w 1533 roku w Porębie Radlnej istniała szkoła parafialna. W takiej postaci funkcjonowała do połowy XIX wieku, kiedy to została przekształcona  w szkołę ludową, a następnie w 1925 r. w trzyklasową Szkołę Powszechną.

Dziś szkoła działa w budynku wybudowanym na miejscu starego w latach 80 – tych XX wieku. Od tego czasu obiekty szkolne stale są modernizowane i dostosowywane do nowych potrzeb. We wrześniu 2010 r. patronem szkoły został ks. Jan Twardowski.

Obecnie, od 1 września 2018 r., nasza placówka to Zespół Szkolno – Przedszkolny składający się z ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego oraz Publicznego Przedszkola z dwoma oddziałami dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat, a także dla  5 i 6 latków. Od września 2015 r.  szkołą kieruje Pani Dyrektor Dorota Puciłowska.

Nasza placówka oferuje:

• kadrę otwartą na wszelkie wyzwania;
  • bogato wyposażone w nowoczesny sprzęt informatyczny pracownie (laptopy, tablice multimedialne) oraz pomoce dydaktyczne;
  • nowoczesne boisko;
  • plac zabaw;
  • bardzo dobry dostęp do lektur szkolnych i najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży oraz zajęć czytelniczych w bibliotece szkolnej;
  • świetlicę zapewniającą opiekę do późnych godzin popołudniowych,
  • smaczne posiłki przygotowywane na miejscu ze świeżych produktów z możliwością otrzymania dofinasowania,
  • pomoc specjalistów: pedagoga szkolnego, logopedy, tyflopedagoga, psychologa,
  • opiekę higienistki,
  • różnorodne działania stymulujące rozwój umysłowy, kulturalny i społeczny wychowanków: wycieczki, wyjazdy do muzeów, kina, teatru, na koncerty, spotkania  z ciekawymi ludźmi, projekty edukacyjne,
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych: taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, języka obcego, informatyczne, sportowe.

Dewizą naszego zespołu jest otwartość na potrzeby dzieci i ich rodziców, a także gotowość  na zmiany, które niesie ze sobą rzeczywistość. Pozostajemy bowiem w zgodzie ze słowami Naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego, który podkreślał, że: Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”.

Więcej o: Szkoła