Środa, 2019-12-11

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Bufet dla ptaków

2019-12-06

Uczniowie naszej szkoły są  miłośnikami przyrody.

Więcej o: Bufet dla ptaków

Andrzejki 2019

2019-12-05

Dnia 28 listopada 2019 r. dobyły się w naszej szkole andrzejki zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej o: Andrzejki 2019

2019-12-01

Korzystając z gościnności dr inż. Piotra Suryło prodziekana do spraw studenckich uczniowie klas VI-VIII po raz kolejny mogli wykonywać doświadczenia chemiczne w laboratorium wyższej uczelni.

Więcej o: Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej

Z sali lekcyjnej w Kosmos

2019-12-01

Po raz kolejny zaprosiliśmy do naszej szkoły Mobilne Planetarium.

Więcej o: Z sali lekcyjnej w Kosmos

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

2019-11-22

13 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory  do samorządu uczniowskiego.

Więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Szkoła do Hymnu.

2019-12-08

W tym roku nasza szkoła przystąpiła  do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11. Do tej akcji przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Otrzymaliśmy również podziękowania od Dariusza Piontkowskiego - Ministra Edukacji Narodowej za wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

Więcej o: Szkoła do Hymnu.

Oddaliśmy używane telefony komórkowe..

2019-11-18

Kolejne działanie ekologiczne w naszej szkole zakończyło się sukcesem!

Więcej o: Oddaliśmy używane telefony komórkowe..

Uroczysta akademia - Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-11

11 listopada to najważniejsze święto dla Polaków. W tym dniu 101 lat temu Polska odzyskała po 123 latach niewoli upragnioną niepodległość. Społeczność naszej szkoły uczciła to wydarzenie przygotowując akademię.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor podając komendę wprowadzenia Sztandaru szkoły, a następnie przypomniała pokrótce burzliwą drogę do odzyskania niepodległości. Wśród wierszy i piosenek nadeszła ważna chwila – punktualnie o godzinie 11.11, podobnie jak w innych polskich szkołach,  pod przewodnictwem Pani Dyrektor odśpiewaliśmy najważniejszą polską pieśń „Mazurek Dąbrowskiego”. W dalszej części spotkania prowadzący  przedstawili doniosłe momenty z naszej historii, które zaprowadziły nasz naród w 1918 roku do wolności. Klamrą dopełniającą całą uroczystość była ponowna komenda, tym razem wyprowadzenia Sztandaru.

Po zakończeniu akademii pełni dumy i zadowolenia z bycia Polakami rozeszliśmy się na lekcje, by spełnić pokładane w nas oczekiwania, czyli po prostu uczyć się na miarę swych możliwości.

Więcej o: Uroczysta akademia - Narodowe Święto Niepodległości

Podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła".

2019-11-08

W dniu 28 października w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące wszystkie akcje zorganizowane w ramach X edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.

Więcej o: Podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła".

Oddaj niepotrzebny telefon komórkowy.

2019-11-07

Nasza szkoła uczestniczy w akcji ekologicznej służącej ochronie środowiska. Zbieramy używane telefony komórkowe lub baterie - możemy wygrać nagrody dla szkoły!

Telefony zbierają chłopcy z klasy VI: Karol i Kamil w dniach 5 - 15 listopada.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!

Więcej o: Oddaj niepotrzebny telefon komórkowy.