Czwartek, 2019-10-17

Imieniny: Antonii, Ignacego
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej odbędą się w dniach od  29 października 2019 r. (wtorek) do 31 października 2019 r. (czwartek) w godzinach:

• 9.30 – 10.15: spotkanie w szkole – sala gimnastyczna;
  • 10.30 – 11.30: nabożeństwo w kościele parafialnym.

W tych dniach nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Dla uczniów, którym nie można zapewnić opieki w domu, odbędą się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole. Mogą oni też skorzystać z obiadów, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu intendentce szkolnej.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

2019-10-16

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MASKA –NIEJEDNĄ KRYJE TAJEMNICĘ”

pod honorowym patronatem

PODKARPACKIEGO KURSTORA OŚWIATY
 i BURMISTRZA ROPCZYC

Więcej o: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Bliżej kultury

2019-10-14

Klasy IV-VIII naszej szkoły korzystają z oferty instytucji kulturalnych miasta Tarnowa.

Więcej o: Bliżej kultury

Ortografia każdego dnia – Insta.Ling

2019-10-14

Adresatami innowacji są uczniowie klasy 4. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki ortografii.

Więcej o: Ortografia każdego dnia – Insta.Ling

Wycieczka do Ojcowa

2019-10-11

W czwartek 3 października 2019r., miło deszczowej aury uczniowie klas 4-8 udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Ojcowa. Już na początku wyprawy spotkała ich niespodzianka, gdyż zza chmur poczęło wyłaniać się słońce.

Więcej o: Wycieczka do Ojcowa

SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI I ,,WAWELKOWYM INSPEKTOREM".

2019-10-11

W ramach  działań  profilaktycznych  związanych  z akcją „Odblaskowa szkoła”  9 pażdziernika 2019r. w naszej szkole  uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniu  z funkcjonariuszami policji Tarnów – Centrum. Panowie  policjanci zwrócili szczególną uwagę na to, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, przypominali zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkania  z policjantami uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z telefonów komórkowych podczas spaceru czy przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze omówili  sposoby unikania niebezpiecznych  sytuacji na drodze, w szkole i w domu. Nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Do działań policjantów  dołączyła się  maskotka ,,Wawelkowy  inspektor”, która podróżowała z policjantami  i która   w sposób wesoły  utrwaliła  przekazane informacje przez policjantów.  Spotkanie było interesujące  i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna  z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Na zakończenie dzieci chętnie zrobiły sobie grupowe zdjęcia   z panami policjantami i ,,Wawelkowym inspektorem”.

Więcej o: SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI I ,,WAWELKOWYM INSPEKTOREM".

Znaki drogowe? – my wiemy co one oznaczają….

2019-10-07

W miesiącu  wrześniu – jak co roku – uczniowie klasy pierwszej zapoznali się,  a klas drugich i trzecich przypomnieli sobie po raz kolejny  zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W ramach zajęć technicznych samodzielnie, z największą starannością i dobierając odpowiednie barwy wykonywali znaki drogowe, które można podziwiać na wystawkach w każdej klasie. Aby sprawdzić, czy dzieci prawidłowo rozpoznają i nazywają znaki drogowe znajdujące się przy głównej  drodze, wybraliśmy się na  spacer. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych , wiedzą co one oznaczają i starają się je  przestrzegać.

Więcej o: Znaki drogowe? – my wiemy co one oznaczają….

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

2019-10-07

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Więcej o: Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Wystawka jesienna.

2019-10-04

Prace plastyczne  "Jesienny liść" wykonały dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej.

Więcej o: Wystawka jesienna.

KTO TEGO NIE WIDZIAŁ, NIGDY NIE UWIERZY - 76. Rocznica Zbrodni Wołyńskiej

2019-10-03

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2019-10-02

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to święto symboliczne.

Więcej o: IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia