Środa, 2019-12-11

ROK SZKOLNY: 2019/2020

OPIEKUN: KATARZYNA SZEWCZYK

2019-10-12

Wolontariat to świadoma i dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzi rodzinne. Według „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” z dnia 24 kwietnia 2003 roku, wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Wolontariat jest działaniem, które pozwala rozwijać wśród młodzieży postawę alternatywną do konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do w wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania wolnego czasu. Podejmowana wśród uczniów - wolontariuszy aktywność, wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest również ważna i pożądana, bowiem ma wymiar edukacyjno - wychowawczy.

Więcej o: Wolontariat

Wkręć się i pomagaj (projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia)

2019-11-18

Trwa akcja zbierania nakrętek dla Kacpra Gąciarza. Zapraszamy do udziału w akcji i zbierania plastikowych korków i zakrętek po: napojach, sokach, kosmetykach, kawie, środkach czystości, płynach, szamponach, itp. Akcja ma na celu wspomożenie leczenia i rahabilitacji Kacpra.

Zbiórkę na terenie szkoły koordynuje p. Marek Misiaszek.

Wkręć się i pomagaj!

Więcej o: Wkręć się i pomagaj (projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia)

Zapaliliśmy znicze (projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia)

2019-11-18

Tak jak w poprzednich latach uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza nawiedzili cmentarz parafialny w Porębie Radlnej, aby nie zapominać o tych, którzy odeszli.

Uporządkowaliśmy grób rodziny Jana Jaracza, zasłużonego kierownika naszej szkoły z okresu I wojny światowej. Zapaliliśmy znicze na opuszczonych, bezimiennych grobach.

Odwiedziliśmy groby naszych przyjaciół i bliskich, których już z nami nie ma, ale o których wciąż myślimy i tęsknimy. Modlitwą i chwilą skupienia uczciliśmy ich pamięć.

Więcej o: Zapaliliśmy znicze (projekt Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia)