Środa, 2019-12-11

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

2019-12-08

Przedszkolaki zawsze chętnie słuchają opowieści, zwłaszcza gdy dzięki teatrzykowi kamishibai mają okazję oglądać piękne ilustracje. Tym razem, z okazji Barbórki, poznały śląską „Legendę o Skarbniku”.

Więcej o: PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PIERWSZAKÓW

2019-12-08

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Podczas zajęć poznawali księgozbiór , dowiedzieli się co to jest regulamin, poznali zasady korzystania z biblioteki, prawa i obowiązki czytelnika. Każdy z uczniów otrzymał „Zeszyt Czytelnika”, w którym będzie rozwiązywać różne zadania dotyczące przeczytanych książek. Pierwszym zadaniem była krzyżówka z pojęciami, które dzieci poznały podczas lekcji. Z jej rozwiązaniem pierwszaki poradziły sobie doskonale.

Więcej o: LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA PIERWSZAKÓW

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

2019-11-06

W kategorii „Zakładka do książki” (klasy I-V):

I miejsce: Laura (kl. 4), Damian (kl. 2),

II miejsce: Iza (kl. 1), Zuzia (kl. 2), Gabryś (kl. 2),

III miejsce: Nikola (kl. 5), Julia (kl. 2), Lorena (kl. 2),

Wyróżnienia: Alicja (kl. 3), Sebastian (kl. 2), Patrycja (kl. 1), Mateusz (kl. 2), Igor (kl. 2), Milena (kl. 1).

Laureaci i wyróżnieni otrzymają książki i dyplomy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne i pomysłowe prace.

Więcej o: WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

2019-10-30

18 października miało miejsce ważne wydarzenie – w obecności Rodziców i Gości najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

Więcej o: UROCZYSTE OTWARCIE BIBLIOTEKI I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKÓW

PODANIA I LEGENDY REGIONU TARNOWSKIEGO

2019-10-30

Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o bardzo ciekawą publikację – Starostwo Powiatowe w Tarnowie przekazało nam kilka egzemplarzy książki „Podania i legendy regionu tarnowskiego”. Publikacja powstała i została wydana w ramach  projektu „Nasz region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo.

„Legendy to nie tylko bajki z morałem. Legendy to, często zapomniane źródła naszej tożsamości zawierające mądrości minionych pokoleń. Swoją genezą sięgają do czasów, w których funkcjonowała tylko forma przekazu ustnego" (Starosta Tarnowski Roman Łucarz).

Więcej o: PODANIA I LEGENDY REGIONU TARNOWSKIEGO

ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI

2019-10-30

W październiku rozpoczęliśmy całoroczny cykl spotkań czytelniczych dla przedszkolaków:

- dla starszaków w ramach innowacji w „Krainie baśni, bajki i fantazji” (prowadzi M. Horecka we współpracy z B. Tokarz),
- dla maluchów – projekt „Magiczna moc baśni” (prowadzi M. Korus we współpracy z M. Horecką).

Celem obu projektów jest wprowadzenie dzieci w świat wartości, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego poprzez kontakt z literaturą, zachęcanie do kontaktu z książką.

Więcej o: ZACZYTANE PRZEDSZKOLAKI

Nowa biblioteka

2019-10-30

Biblioteka szkolna znalazła nową lokalizację. Pomieszczenie na poddaszu, dzięki staraniom i pomysłowości Pani Dyrektor zostało wyremontowane i przygotowane na potrzeby biblioteki.

Więcej o: Nowa biblioteka

XIX DZIEŃ PAPIESKI – „Wstańcie, chodźmy!”

2019-10-16

16 października, co roku  obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. Tego dnia tradycyjnie w naszej szkole odbywa się spotkanie poświęcone Ojcu Świętemu. Biblioteka również ma swój udział w przybliżaniu uczniom życia i twórczości naszego Wielkiego Rodaka – poprzez książki.

Więcej o: XIX DZIEŃ PAPIESKI – „Wstańcie, chodźmy!”

NAGRODA NOBLA W DZIEDZINIE LITERATURY DLA POLSKIEJ PISARKI

2019-10-12

Komitet Noblowski uhonorował Olgę Tokarczuk za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”.

Więcej o: NAGRODA NOBLA W DZIEDZINIE LITERATURY DLA POLSKIEJ PISARKI

NASZA MAŁA BIBLIOTEKA – PROJEKT EDUKACYJNY WYDAWNICTWA EZOP

2019-06-28

Lektura i zabawa? Zabawa z książką? I na dokładkę nauka? Czy to możliwe?

Więcej o: NASZA MAŁA BIBLIOTEKA – PROJEKT EDUKACYJNY WYDAWNICTWA EZOP