Kontakt

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej

Poręba Radlna 119

33-112 Tarnowiec

Kalendarium

Środa, 2019-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery
Jesteś tutaj: Start / Przedszkolaki

Przedszkolaki

Artykuły

Kochanej Mamusi...

2019-06-06
Powiększ zdjęcie

W naszym przedszkolu dnia 24.05.2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy. Dzieci przygotowały występ artystyczny dla swoich najukochańszych Mam. Podczas przedstawienia zaprezentowały również umiejętności, które nabyły podczas zajęć rytmicznych z Panem Krzysiem. Pociechy stanęły na wysokości zadania i sprawiły, ze ten dzień był naprawdę wyjątkowy i pełen wrażeń. Uśmiech z twarz nie znikały nawet przez chwile, pojawiły się nawet łzy wzruszeń. Każda z Mam otrzymała upominek wykonany samodzielnie przez dzieci.  Po występie Mamy wraz z dziećmi zostały zaproszone na poczęstunek. Dziękujemy za przybycie i gratulujemy wspaniałych dzieci!

Więcej o: Kochanej Mamusi...

"Dzień Otwarty" szkoły i przedszkola

2019-06-06

W dniu 23.04.2019 r. odbył się dzień otwarty szkoły i przedszkola. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie pt.: „Pani Wiosna”.Tego dnia atrakcji nie brakowało. Zostały zorganizowane gry i zabawy integracyjne, które okazały się świetną rozrywką dla dzieci i rodziców. Kolejnym zaś punktem naszego programu było zwiedzanie szkoły i przedszkola. Zarówno dzieci jak i rodzice mieli okazje zobaczyć nowo wyposażone sale w tym salę  do terapii integracji sensorycznej  - bogato wyposażoną w sprzęt specjalistyczny. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych upominków dla najmłodszych. Dziękujemy za przybycie i mamy nadzieje, ze... DO ZOBACZENIA

Więcej o: "Dzień Otwarty" szkoły i przedszkola

Instrumenty etniczne

2019-06-06
Powiększ zdjęcie

10 maja odwiedzili nas Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele, którzy wprowadzili nas w niesamowity świat muzyki. Zaprezentowali instrumenty etniczne z różnych stron świata. Były wśród nich dzwonki, bębny o egzotycznych nazwach, jak: dun, dun, degeredoo, quiqua,czurynga,checkere, guiro czy cowbell, fasola, sowa, diabeł brazylijski, strumyk, żaba. Poznaliśmy budowę tych instrumentów, ich brzmienie i przeznaczenie. Oprócz walorów muzycznych, służą m.in. do komunikowania się na odległość.

Więcej o: Instrumenty etniczne

Dni otwarte w naszej szkole

2019-04-28
Powiększ zdjęcie

Drganie i granie - czyli skąd się bierze dźwięk

2019-04-03
Powiększ zdjęcie

Tym razem przedszkolaki obserwowały przedmioty wydające dźwięki. Przekonały się, że dźwięki można wytwarzać wykorzystując różne sposoby, ale zawsze przedmioty które je wydają drgają. Okazało się również, iż dźwięk nie tylko słychać - można go poczuć za pomocą kamertonu. Dzieci rozmawiały przez telefon z plastikowych kubków i sznurka, słuchały bicia serca za pomocą "stetoskopu" z gumowego węża i lejka. Na zakończenie dzieci wykonały prosty instrument ze słomek.

 

Więcej o: Drganie i granie - czyli skąd się bierze dźwięk

Wycieczka do "Leniuchowa".

2019-04-03
Powiększ zdjęcie

Dnia 28 marca dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do  sali zabaw „Leniuchowo” w Nowodworzu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zanim dzieci weszły do nowoczesnej i bardzo kolorowej sali zostały zapoznane z zasadami, jakie należy przestrzegać podczas zabaw. Po  2 godzinnej zabawie dzieci udały się na odpoczynek. Wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego też musieliśmy wrócić do przedszkola. Zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni rozmawiali jeszcze długo o swoich przeżyciach.

Więcej o: Wycieczka do "Leniuchowa".

Dzień fioletowy

2019-03-18
Powiększ zdjęcie

Dnia 28 lutego w przedszkolu  “królował” kolor fioletowy. Jak co miesiąc Rodzice postarali się, aby każdy  ubrany był w tym kolorze. W trakcie fioletowego dnia  przedszkolaki chętnie zajadały  smakołyki w odcieniu fioletowym: np. winogrona, borówki oraz piły sok z porzeczek. Poznały nazwy kwiatów w tym kolorze. Dzieci znakomicie bawiły się tańcząc przy piosence o jagódkach.  Dzień był pełen pozytywnych emocji i uczuć.

Więcej o: Dzień fioletowy

Międzynarodowy Dzień Kota

2019-03-01
Powiększ zdjęcie

W dniu 19.02.2019 r. odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Specjalnie z tej okazji  został zorganizowany konkurs pt. „Bajkowe koty”, w którym przedszkolaki wzięły chętnie udział. Kilka prac zostało wyróżnionych, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał atrakcyjny upominek. Tego dnia  dzieci zamieniły się  w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w zabawach  takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Uciekaj myszko do dziury”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Więcej o: Międzynarodowy Dzień Kota

"Wesoły odkrywca"

2019-03-01
Powiększ zdjęcie
W miesiącu lutym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Wesoły  Odkrywca”, zatytułowane ,,Poznać niewidzialne powietrze”. Tym razem poprzez liczne eksperymenty przedszkolaki dowiedziały się:
Czy powietrze coś waży?
Ile powietrza jest wokół naszej planety i jak ono działa na Ziemie?
Do czego potrzebne jest powietrze?
W jaki sposób człowiek wykorzystuje jego właściwości w swojej działalności?
Jak zawsze warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywoływały u uczestników spontaniczne reakcje zachwytu.
Więcej o: "Wesoły odkrywca"

Spotkanie z muzyką

2019-02-17
Powiększ zdjęcie

W dniu 08.02.2018r. przyjechali nasi stali goście  „Jaszczur i przyjaciele”, którzy cyklicznie umilają nam czas swoją grą na różnych instrumentach. Tym razem muzycy zaprezentowali dzieciom trzy rodzaje saksofonu: sopranowy, altowy oraz barytonowy. Po krótkiej prezentacji dzieci otrzymały kilka pytań dotyczących instrumentów, m.in: czym się różnią? Dzieci podawały wyczerpujące odpowiedzi. Pan Paweł wraz z panem Piotrem przenieśli nas w magiczny świat tego instrumentu, dzięki wpadającym w ucho piosenkom i wesołym zabawom, które są stałym elementem spotkań z muzykami. Przedszkolaki miały okazję z bliska przyjrzeć się instrumentom. Najodważniejsi mogli sami spróbować gry na saksofonie.

Więcej o: Spotkanie z muzyką