Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej

3 września 2016 roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie”. W Roku Henryka Sienkiewicza czytano głośno rozdziały Jego wybitnej powieści – „Quo vadis”.  Imprezę czytelniczą uświetnili goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Pan Artur Puciłowski, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Pani Wiesława Mitera, Radni Gminy Tarnów: Pan Jan Skórka i Pan Zbigniew Filar. Zainicjowali oni akcję czytelniczą na której nie zabrakło nauczycieli, uczniów, rodziców, absolwentów szkoły i seniorów. W sobotę wybrzmiały słowa,  które sto dwadzieścia lat temu wyszły spod pióra pierwszego polskiego noblisty. Wspólne obcowanie z dziełem Sienkiewicza stało się czasem inspirujących refleksji  i przyniosło radość płynącą z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą. Przerywnik  w czytaniu stanowił występ oddziału przedszkolnego ze szkoły (krakowiaczek) i uczennicy klasy IV Mariki Czapkowicz (gra na skrzypcach). Całość dopełniała gustowna scenografia ze wspaniałym wieńcem dożynkowym wykonanym przez mieszkańców Poręby Radlnej – Państwo Lucynę i Jana Skórków i Panią Beatę  Frysztak.

Podobną akcję planujemy w przyszłym roku.