Podchody z komputerem

Dnia 5.01.2017 roku uczniowie klasy IV brali udział w konkursie organizowanym przez portal WP – „Pierwszy mail”, którego celem była edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych i publicznych szkół podstawowych. Organizatorami popołudniowych zajęć były panie Katarzyna Świątek i Katarzyna Szewczyk

Spotkanie z uczniami na popołudniowych zajęciach.

Przedstawienie celów „Podchodówz komputerem”

1. Uczniowie spotykali się z nauczycielami przy wejściu do szkoły, odszukali listy z informacjami potrzebnymi do rozpoczęcia podchodów, które zostały wcześniej schowane.
  2. Postępowali według instrukcji zawartych w liście papierowym a następnie według instrukcji zawartych w mailach do poszczególnych uczniów. Maile do uczniów wysłał „Tajemniczy nieznajomy”, uczniowie poznali go po wykonaniu ostatniego zadania , czyli po ułożeniu puzzli.

Każdemu z uczniów wcześniej został przydzielony numer i w takiej kolejności  odczytywali  wiadomości, które przesłał im „Tajemniczy nieznajomy” pocztą elektroniczną. W sali komputerowej czekała na nich plansza do której  przyklejali puzzle (puzzle to zdobyte nagrody za poprawnie wykonane zadania).  Było  ich osiem - tyle ile było dzieci. Przyznawał je opiekun - obserwator. Żeby wykonać poszczególne zadania uczniowie poruszali się po szkole. Drogę wskazywały im przyklejone do ścian emotikony.