Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata z przedszkolakami
Dzieci z Publicznego Przedszkola w Porębie Radlnej, 13 września wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”.  Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, w których nauczycielki wraz z dziećmi rozmawiały o konieczności dbania o przyrody i czystość w najbliższym otoczeniu. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w pogadance, odpowiadały na zadane pytania. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Wszystkie dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w teren. Sprzątały okolice szkoły oraz boisko szkolne.  Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.