Nasza mała biblioteka...

Nasza Mała Biblioteka

„Nasza Mała Biblioteka”to całoroczny projekt edukacyjny, w którym udział wezmą przedszkolaki z grupy starszej i uczniowie klas I-III. Główne cele projektu to:

• propagowanie czytania książek wśród dzieci,

• kształtowanie gustów literackich i plastycznych najmłodszych czytelników,
• rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
• prezentacja kultury Polski, Estonii, Łotwy i Słowenii.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: http://ezop.com.pl/nmb-aktualnosci

Podczas projektu będziemy czytać książki i rozwiązywać „Łamigłówki Literackie”, które w sposób ciekawy i niebanalny (rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne) przybliżą dzieciom fabułę książek oraz pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami. Ponadto przystępnie i atrakcyjnie przedstawią kulturę krajów biorących udział w projekcie. Wykonamy też kukiełki – bohaterów książek, które wspólnie przeczytamy.

Pierwsze spotkanie już za nami – czytaliśmy książkę Majdy Koren „Ugotuj mi bajkę!”.