Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

"The sky's the limit" - innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

W języku angielskim, idiomy, przysłowia i inne wyrażenia są ważną częścią codziennej wypowiedzi zarówno pisemnej, jak i ustnej. Ze względu na to, że nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć sens idiomów w sposób dosłowny, należy zapoznać się ze znaczeniem i zastosowaniem każdego z nich. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że potrzeba ogromnego nakładu pracy, ale bez obaw - uczenie się idiomów to nie tylko nauka, ale także zabawa, w szczególności, kiedy porównujemy idiomy angielskie z polskimi.

Nauka rozumienia idiomów oraz ich zastosowania sprawi, że angielski stanie się bardziej płynny, również bardziej interesujący czy nawet zabawny. Jest do doskonały sposób na zabawę i rozwój pamięci. Stąd też pomysł, aby angielskie idiomy wykorzystać szerzej w nauczaniu, przeobraził się w program innowacyjny stworzony przez nauczyciela języka angielskiego, panią Katarzynę Szewczyk. Program jest realizowany w klasie VI, VII i VIII.

Co miesiąc będziemy poznawać kilka nowych idiomów, rozpracowywać je w języku angielskim i polskim, ale oprócz tego wykorzystamy idiomy do zabawy, w konkursach i projektach.

Pamiętajcie!

The sky’s the limit! (Świat stoi przed Wami otworem!)