Propozycje UKS

Gra planszowa - można ją sobie wydrukować lub narysować i stworzyć swoją na wzór.

ZASADY GRY PLANSZOWEJ

Gra przeznaczona jest dla wszystkich dzieci powyżej 8 roku oraz dorosłych.

Gra jest wspaniałą zabawą, ponieważ można przy niej nie tylko siedzieć ale również ćwiczyć.

W grze może uczestniczyć minimum dwóch graczy.

Do gry potrzebna jest kostka ( w zamian mogą być numerki od 1 do 6 napisane na kartce i wtedy możecie losować) oraz pionki (można zastąpić czymś innym)

Objaśnienie pól i reguły gry:

Na polu Start gracze ustawiają swoje pionki.

Ten kto wyrzuci (lub wylosuje) najwyższą cyfre pozwala mu to na rozpoczęcie gry.

Każdy z graczy rzuca kostką jeden raz i robi ćwiczenie lub odpowiada na pytanie. Ten który nie zna odpowiedź na pytanie cofa się o 1 pole i wykouje ćwiczenie. Strzałka zielona oznacza: po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytanie, przechodzimy na pole wskazane przez strzałkę.

Strzałka czerwona nakazuje cofnięcie się o tyle pól ile wskazuje, i dopiero wtedy wykonujemy zadanie.

Wygrywa gracz, który pierwszy dotrze do mety.

MIŁEJ ZABAWY!!!