Wycieczka klas IV - VI do Ojcowa

Dnia 30.10.2015r. klasy IV-VI wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do malowniczego Ojcowa.

Wycieczkę zaczęliœśmy od zwiedzania Ekspozycji Przyrodniczej w Centrum Edukacyjno-Muzealnym OPN. Idąc szlakiem Ojcowskiego Parku Narodowego, dotarliśœmy do Groty Łokietka, następnie zeszliśœmy szlakiem w dół wąwozu aż do Bramy Krakowskiej. Spacerując przez wioskę Ojców, natknęliśœmy się na malownicze zabytki, w tym Igłę Deotymy, przy której zatrzymaliśœmy się, aby nieco odpocząć. Kolejnym punktem wycieczki było "Źródło Miłośœci", dalej "Kaplica na wodzie". Następnie przejechaliśœmy pod Zamek w Pieskowej Skale, gdzie przewodnik opowiedział nam bardzo ciekawe historie z nim związane. Ogromne wrażenie zrobiła na nas także Maczuga Herkulesa, pod którą chętnie robiliœśmy sobie zdjęcia. Po wszystkich tych miejscach oprowadzał nas przewodnik, od którego dowiedzieliśœmy się wiele ciekawostek dotczących Ojcowskiego Parku Narodowego. Dzieci były zachwycone widokiem malowniczych skał. Wycieczka upłynęła nam przy wspaniałej słonecznej pogodzie i dobrych  humorach. Na pewno zapamiętamy ją na długo. Było warto!