Spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego "Podgórskie"

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody pod opieką mgr Marii Zielińskiej od lat współpracuje z instytucjami proekologicznymi w zakresie edukacji przyrodniczej uczniów naszej szkoły. Współpraca z Kołem Łowieckim „Podgórskie” to już kilkunastoletnia tradycja. W tym roku 11 stycznia  odbyło się spotkanie z myśliwym Panem Pawłem Tyrką. Pan myśliwy w bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy, polowaniach, dokarmianiu zwierzyny leśnej w okresie zimowym. Bardzo chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Padło nawet pytanie jakie warunki należy spełnić aby zostać myśliwym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty przyniesione przez myśliwego: skóry zwierząt, rogi, poroża, a także broń myśliwska. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za miłe spotkanie.