Wycieczka do Ojcowa

W czwartek 3 października 2019r., miło deszczowej aury uczniowie klas 4-8 udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Ojcowa. Już na początku wyprawy spotkała ich niespodzianka, gdyż zza chmur poczęło wyłaniać się słońce.

Pierwszym punktem był zamek w Pieskowej Skale wraz z strzegącą go Maczugą Herkulesa. Z dziedzińca zewnętrznego podziwiano niewielki odcinek Doliny Prądnika, przybierający powoli jesienne barwy. Dalej szlakiem Orlich Gniazd był Ojców, w którym w Muzeum Przyrodniczym uczniowie poznali świat fauny i flory tego regionu. Po godzinnej wędrówce wśród jurajskich skał ukazała się Grota Łokietka, w której wg legendy ukrywał się Władysław Łokietek. Całodzienna wyprawa zakończyła się wyjściem przez Bramę Krakowską na smaczną kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem.

Wycieczka była udana, gdyż wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do szarej codzienności.