I już po wakacjach...

I już po wakacjach. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, koordynator do spraw bezpieczeństwa P. Barbara Dymon za pomocą radiowęzła przypomniała uczniom podstawowe zasady z bezpieczeństwa związanego z podróżami do szkoły. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, a starsi przypomnieli sobie jak powinni zachowywać się podczas jazdy rowerem i w co powinien być wyposażony rower i rowerzysta. Omówiła  też najważniejsze przepisy  i znaki drogowe  dotyczące pieszych, a także zwróciła uwagę na konieczność noszenia odblasków, które podczas zmian pogodowych powinny stać się ważnym elementem ubioru. Przypomniała  też o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Z powodu pandemii koronawirusa koordynator przypomniała również dzieciom, że powinny bezwzględnie przestrzegać opracowanych zasad bezpieczeństwa, dbać o higienę oraz stosować się do poleceń nauczycieli. W ten sposób wszyscy zapewnią  bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także innym osobom. Uczniowie z uwagą wysłuchali audycji przekazanej przez szkolnego koordynatora, po czym w każdej klasie odbyła się prezentacja multimedialna pod hasłem:,, Bezpieczna droga do szkoły”.