Ślubowanie Klasy I

22  października 2020 r.  w dobie koronawirusa  odbyła się  jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych – Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

Tradycyjnie uczestniczą w nim rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele, starsi uczniowie oraz goście – przyjaciele szkoły. W tym roku w związku z obostrzeniami, zachowaniem dystansu na uroczystości obecna była Pani Dyrektor Dorota Puciłowska,  nauczyciel  szkoły Pani Ewa Marszałkiewcz oraz wychowawczyni klasy pierwszej Pani Maria Kudrańska. Dzieci odświętnie ubrane, w granatowych biretach na głowach, z wielką radością przedstawiły program artystyczny, zaprezentowały swoje umiejętności recytowały wiersze,  z chęcią i uśmiechem na twarzy odgadywały zagadki i śpiewały piosenki. Udowodniły w ten sposób, że są już gotowe zostać oficjalnie uczniami Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej. W obecności Pani Dyrektor złożyły ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor każde dziecko pasowała na ucznia.

Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominek  od rodziców w postaci pamiątkowej książki  oraz wspaniały  tort.

Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, aby każdy dzień spędzony w szkolnych ławkach oraz na szkolnych korytarzach był wesoły i radosny, a ich rodzicom wiele radości z postępów ich pociech!