Zespół Szkolno - Przedszkolny w Porębie Radlnej

 • Kontakt

  Zespół Szkolno Przedszkolny
  w Porębie Radlnej

  Poręba Radlna 119

  33-112 Tarnowiec

 • Kalendarium

  Czwartek, 2020-10-22

  Imieniny: Haliszki, Lody

UROCZYSTE OTWARCIE BIBLIOTEKI I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKÓW

18 października miało miejsce ważne wydarzenie – w obecności Rodziców i Gości najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

A ponieważ pierwszoklasiści od początku roku szkolnego chętnie zaglądają do biblioteki szkolnej i uczestniczą w zajęciach czytelniczych, podczas tej samej uroczystości Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci na czytelników. Na pamiątkę i na zachętę do czytania każdy otrzymał książkę „Pierwsze czytanki dla…” (ufundowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” finansowanego przez MKiDN).

Tego samego dnia odbyła się jeszcze jedna uroczystość - zaproszeni przez Panią Dyrektor Goście: przedstawiciele władz samorządowych i delegatury KO: P. Wiesława Mitera, P. Jan Skórka, P. Artur Puciłowski, P. Barbara Trzpit oraz P. dr Stanisław Petlic i Pani Dyrektor dokonali przecięcia wstęgi i otwarcia biblioteki, która znalazła swoje miejsce w nowo wyremontowanym pomieszczeniu.