TRADYCJE NASZEGO REGIONU

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o bardzo ciekawe książki, które otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie: „Tradycje i zwyczaje regionu tarnowskiego” i „Tradycje kulinarne regionu tarnowskiego”. Obie pozycje powstały w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo” prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Ich celem jest ocalić i utrzymać dla przyszłych pokoleń dziedzictwo kulturowe Regionu Tarnowskiego. W pierwszej znajdziemy informacje o zwyczajach i obrzędach, jakie towarzyszyły świętom, ważnym wydarzeniom, ale i  zwykłym codziennym czynnościom. W drugiej natomiast zgromadzono przepisy kulinarne zebrane wśród mieszkańców naszego regionu, przekazywane z pokolenia na pokolenie, do dziś wykorzystywane do przygotowania potraw zwykłych, codziennych ale też bardziej wyszukanych, świątecznych. Obie pozycje są bogato ilustrowane. Zapraszamy do lektury.