Akcja MEN „Razem na Święta”

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Porębie Radlnej dołącza do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji ma nieco odmienny charakter, ale nie zmienia to faktu, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Takie działania służą budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację zadań są:

szkoła podstawowa – p. Marek Misiaszek

przedszkole – p. Gabriela Kiełbasa, p Monika Korus