Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w naszej szkole

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek”, organizowana przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ma na celu przypomnieć o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W ramach tej akcji młodsze dzieci otrzymują wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą pięknie ilustrowane książki „Pierwsze abecadło”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz plakat - kreatywny alfabet.

Nasza szkoła również uczestniczy w tym projekcie. Z wielką przyjemnością mogliśmy wręczyć każdemu uczniowi klasy pierwszej wyprawkę czytelniczą z dyplomem. Przekazanie tych fantastycznych upominków odbyło się podczas uroczystości pasowania uczniów klasy  I na czytelników.