Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

Nasi pierwszoklasiści od pierwszych dni w szkole zdobywają szlify Wzorowych Czytelników. Regularnie odwiedzają szkolną bibliotekę, pożyczają książki, uczestniczą w spotkaniach czytelniczych. Mają za sobą lekcję biblioteczną, podczas której dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, jakie są prawa i obowiązki czytelnika, jak dbać o książki. Zdały też pierwszorzędnie egzamin z wiedzy o bibliotece i książkach podczas uroczystości pasowania na czytelników, która odbyła się 5 lutego br. Podczas uroczystości dzieci złożyły na ręce Pani Dyrektor przyrzeczenie, że będą Wzorowymi Czytelnikami, obiecały, że będą czytać książki najróżniejsze, czerpać z nich wiedzę i wiele radości oraz dbać o nie, jak o najlepszych przyjaciół. Na potwierdzenie mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ręcznie wykonane zakładki do książek. Dużą niespodzianką dla dzieci były książki „Pierwsze abecadło” ufundowane w ramach ogólnopolskiego programu „Mała książka - wielki człowiek” Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z pewnością ten dzień pozostanie Małym Czytelnikom w pamięci na długo.