MALI NAUKOWCY Z TRZECIEJ KLASY

Uczniowie klasy trzeciej, poznając życie Marii Skłodowskiej – Curie, podczas zajęć postanowili sami być młodymi naukowcami. Zaciekawieni tematem zajęć wykonywali w grupach proste doświadczenia, które poprzedzone były pogadanką na temat zachowania zasad bezpieczeństwa.

Mali naukowcy stawiali hipotezy i trudne pytania, a po przeprowadzeniu działań wyciągali wnioski. Warto zauważyć, że przed każdym zadaniem otrzymali  szczegółową instrukcję, której przeanalizowanie kształtowało umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jednym z głównych celów zrealizowanych podczas zajęć było rozbudzenie i rozwijanie pasji badawczej poprzez budowanie naukowego podejścia do rozwiązywania problemów oraz zaciekawienie ich światem przyrody.

Należy przyznać, że  wszyscy uczniowie wywiązali się znakomicie z powierzonych im zadań. Już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania poświęconego odkrywaniu tego, co niezwykłe, a znajduje się często na wyciągnięcie ręki.