Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny  w Porębie Radlnej

Poręba Radlna 119

33-112 Tarnowiec

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI I ,,WAWELKOWYM INSPEKTOREM".

2019-10-11
Powiększ zdjęcie

 

W ramach  działań  profilaktycznych  związanych  z akcją „Odblaskowa szkoła”  9 pażdziernika 2019r. w naszej szkole  uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniu  z funkcjonariuszami policji Tarnów – Centrum. Panowie  policjanci zwrócili szczególną uwagę na to, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, przypominali zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkania  z policjantami uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z telefonów komórkowych podczas spaceru czy przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze omówili  sposoby unikania niebezpiecznych  sytuacji na drodze, w szkole i w domu. Nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Do działań policjantów  dołączyła się  maskotka ,,Wawelkowy  inspektor”, która podróżowała z policjantami  i która   w sposób wesoły  utrwaliła  przekazane informacje przez policjantów.  Spotkanie było interesujące  i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna  z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Na zakończenie dzieci chętnie zrobiły sobie grupowe zdjęcia   z panami policjantami i ,,Wawelkowym inspektorem”.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z PANAMI POLICJANTAMI I ,,WAWELKOWYM INSPEKTOREM".

Wycieczka do Ojcowa

2019-10-11
Powiększ zdjęcie

W czwartek 3 października 2019r., miło deszczowej aury uczniowie klas 4-8 udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Ojcowa. Już na początku wyprawy spotkała ich niespodzianka, gdyż zza chmur poczęło wyłaniać się słońce.

   

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ojcowa

Zabawa i kreatywne zajęcia

2019-10-11
Powiększ zdjęcie

Na naszej świetlicy dzieją się różne ciekawe rzeczy. Dzieci mają czas wolny na zabawę, ale także na kreatywne zajęcia. Nasi wychowankowie uwielbiają zabawy w kręgu, gry grupowe oraz  zajęcia indywidualne. Cenią sobie także pomoc w odrabianiu zadań domowych, na którą zawsze mogą liczyć.

Czytaj więcej o: Zabawa i kreatywne zajęcia