Poniedziałek, 2020-05-25

Wiosenna łąka.

2020-05-15
Powiększ zdjęcie Pszczółki wiosną
W tym tygodniu dzieci realizowały temat „Wiosenna  łąka”. Przedszkolaki po obejrzeniu filmu „Na łące” – poznały wygląd jej mieszkańców oraz wysłuchały odgłosy jakie można usłyszeć   podczas wycieczki nad łąkę. Prace plastyczne przedstawiają majową łąkę, barwne motyle, czerwone biedroneczki, pracowite pszczółki i skaczące żabki. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom za piękne prace.

Więcej o: Wiosenna łąka.

Majowe świętowanie.

2020-05-08
Powiększ zdjęcie Flaga Polski.
 Nasze wspaniałe przedszkolaki  w tym tygodniu pięknie uczcili majowe Święta Państwowe.  Dzięki zaangażowaniu rodziców, przedszkolaki poznały i utrwaliły symbole narodowe, poznały legendę smoku Wawelskim, dowiedziały się jakie święta obchodzimy w maju.

Więcej o: Majowe świętowanie.

Dzień Ziemi u przedszkolaków.

2020-04-27
Powiększ zdjęcie Dziecko przedstawia jak należy prawidłowo segregować odpady.
 Dbamy o przyrodę – to temat, którym dzieci zajmowały się przez cały tydzień.  Przedszkolaki dowiedziały się jak powinniśmy dbać o naszą  Planetę jak oszczędzać wodę i energię elektryczną. Z pomocą rodziców poznały zasady segregacji odpadów jak również stworzyły "Ekoludka" z materiałów nadających się do recyklingu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom za piękne prace.

Więcej o: Dzień Ziemi u przedszkolaków.

Nasze Przedszkolaki.

2020-04-23
Powiększ zdjęcie Dziecko smaruje chałkę białkiem przed upieczeniem.

W minionym  tygodniu przedszkolaki  poznały  pracę rolnika oraz życie w gospodarstwie rolnym. Dowiedziały  się, co daje nam hodowla zwierząt a w szczególności krowa i jej  produkty mleczne. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały traktor z figur geometrycznych, koktajl owocowo –warzywny oraz wykonały pieczywo z masy solnej  i z produktów  spożywczych.

Więcej o: Nasze Przedszkolaki.

"Masz tę moc" - książka o koronawirusie dla dzieci.

2020-04-15
Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Zachęcamy do pobrania książki w formie elektronicznej lub obejrzenia filmu.
Więcej o: "Masz tę moc" - książka o koronawirusie dla dzieci.

Kochane Przedszkolaki!

2020-04-15
Powiększ zdjęcie Ilustracje bajek

Nie mogę doczekać się powrotu do szkoły i spotkania z Wami. Tyle książek czeka na przeczytanie. Czeka na Was również teatrzyk kamishibai, który tak lubicie. A ja mam dla Was niespodziankę – dotarł do mnie z wydawnictwa zestaw kart do teatrzyku. Tym razem jest to przepięknie zilustrowana „Bajka o soli”.
Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w bibliotece i wspólnie ją przeczytamy
i obejrzymy. A Wy opowiecie mi jakie książki przeczytaliście w domu, bo liczę na to, że czytacie wspólnie z rodzicami jakieś książeczki?

Bajki i baśnie można znaleźć w Internecie:
- do przeczytania:
Póltorak Agata: Bajki z dna Bałtyku:

- do posłuchania:
www.bajkowisko.pl
Legendy z Nigru, Syrii, Sudanu i Jemenu: www.the-legends.pl

Pozdrawiam Was serdecznie, Pani Monika z biblioteki
Więcej o: Kochane Przedszkolaki!

Witajcie.

2020-04-10

Bardzo się cieszymy, że kolejne Przedszkolaki wraz z Rodzicami zechciały pokazać, jak spędzają wspólnie czas. Dzieci przez cały tydzień  przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych  wykonując koszyki, pisanki, baranki, zajączki i kurczaczki do kącika wielkanocnego.

Więcej o: Witajcie.

Realizacja przedszkolnych zadań tydzień 30.03-03.04.

2020-04-06

W minionym tygodniu przedszkolaki witały Panią Wiosnę, zakładały swoje mini ogródki warzywne i kwiatowe. Dzieci świętowały "Dzień Muffinka" oraz "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu".
Więcej o: Realizacja przedszkolnych zadań tydzień 30.03-03.04.

Zajęcia w domku.

2020-04-06
Nasze przedszkolaki nie nudzą się w domu. Wolny czas spędzają na zabawie korzystając m.in.z zadań  przygotowanych przez nauczycielki.
Realizacja przedszkolnych zadań tydzień 23.03-27.03
Więcej o: Zajęcia w domku.

"Dzieci uczą rodziców"

2020-03-31

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się darmowe materiały do pobrania. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

Zapraszamy do udziału w akcji i pobierania materiałów, a także do udziału w kolejnym konkursie,
w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci.

Materiały można pobrać pod adresem:

Link do konkursu na Facebooku:

Więcej o: "Dzieci uczą rodziców"