Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny  w Porębie Radlnej

Poręba Radlna 119

33-112 Tarnowiec

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy
Jesteś tutaj: Start / Zdalna Szkoła

Zdalna Szkoła

 

Informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli 

 

Podstawa Prawna
 
 - Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych
 - Rozporządzenie MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

Artykuły

Kreatywni, mali twórcy...

2020-05-06
Powiększ zdjęcie

 

Wyobraźnia drugoklasistów jest ogromna – dzieci podczas nauki zdalnej tworzą nowe ,,dzieła sztuki” i wymyślają niesamowite historie. Po przeczytaniu lub wysłuchaniu na  audiobooku  pięknej i pouczającej lektury Jana Grabowskiego ,,Czarna owieczka”,  uczniowie  wykonali pracę plastyczną – owieczkę  wg. podanej instrukcji. Wszystkie  prace są piękne, zobaczcie kilka przykładowych…

 

Więcej o: Kreatywni, mali twórcy...

Kotyliony

2020-04-30
Powiększ zdjęcie

 Z okazji Majowych świąt  klasa III wykonała kotyliony.

Więcej o: Kotyliony

Prace klasy III

2020-04-30
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy III wykonali wachlarze do opowiadania pt „Mgły wachlarzem nie rozpędzisz”  które opracował Bolesław Zagała.

Piękny, wzruszający  tekst, które jest rozważaniem  nad hierarchią wartości. Co w życiu jest ważne, ważniejsze i najważniejsze.

 

Więcej o: Prace klasy III

"Nasza zdalna galeria"

2020-04-22
Powiększ zdjęcie Kosmos

Podczas zajęć zawieszonych w szkole Nasi Uczniowie wykonują piękne prace plastyczne w domu.

Tworzą różnymi technikami i na różne tematy.

Zobaczcie sami, czym mogą się pochwalić!

Więcej o: "Nasza zdalna galeria"

Nauka zdalna w klasie drugiej

2020-04-22
Powiększ zdjęcie Uczeń poprawnie bandażuje rękę.

 

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. 

 

 

W związku z tym uczniowie klasy drugiej podczas zajęć online na edukacji technicznej uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy. Po wstępnej, teoretycznej części szkolenia uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ćwiczyli wzywanie pomocy, wykorzystując do tego celu telefony-zabawki. Następnie  wspólnie ze swoimi rodzicami w domu wykonywali – ćwiczyli czynności ratownicze podczas omdlenia, zakrztuszenia, w przypadku krwawienia z nosa czy poparzenia. Uczniowie i ich rodzice   świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy, dzięki powyższym zajęciom nauczyły się odpowiedzialności za siebie i innych.

Więcej o: Nauka zdalna w klasie drugiej