Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Uroczystość uczczenia Ofiar Holocaustu w Miejscu Pamięci w Zbylitowskiej Górze . Las "Buczyna"

W dniu 17.06.2022 r. poczet sztandarowy wraz z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porębie Radlnej reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości uczczenia Ofiar Holocaustu w Miejscu Pamięci w Zbylitowskiej Górze . Las "Buczyna" w Zbylitowskiej Górze koło Tarnowa jest niezwykłym miejscem. Jest to miejsce pamięci narodowej, z którym wiąże się tragiczna historia. Jest to jedno z miejsc masowej zagłady tarnowskich Żydów. Podczas akcji likwidacyjnej ludności żydowskiej, w latach 1942-1945 roku hitlerowcy zamordowali w tym miejscu około 8-10 tysięcy osób, w tym około 800 dzieci.
W miejscu zbrodni i zbiorowych mogił wybudowane zostało symboliczne mauzoleum. Znajduje się ono około 200 metrów od szosy Zgłobice - Zbylitowska Góra, na skraju bukowego lasu.