Wtorek, 2024-03-19

Szkolny Klub Wolontariusza

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

OPIEKUN: KATARZYNA SZEWCZYK

Wolontariat i pomaganie związane są nieustannie z naszymi dziejami, potrzebą człowieka, by angażować się w zmienianie świata, rozwój społeczny, wspieranie najsłabszych i wykluczonych. We współczesnym świecie działania te są wciąż potrzebne, a idea wolontariatu jest nadal aktualna.

Idea wolontariatu jest jedną z najpiękniejszych, jakimi może kierować się człowiek w spotkaniu z innymi. Tym ważniejszą, że wolontariusz podejmuje wszelkie działania dobrowolnie, z potrzeby serca. Nie poświęca się, a wręcz przeciwnie - ofiarując swój czas i pracę, wzbogaca się wewnętrznie dzięki spotkaniom i działaniom z innymi ludźmi.

Wolontariat to znacznie więcej niż praca i zaangażowanie w słusznej sprawie. To sposób myślenia o świecie i swojej roli w społeczeństwie. Ponieważ dla każdego z nas ważne bywa coś innego, dlatego rodzaje wolontariatu są różne. Warto więc znaleźć ten skrojony na naszą miarą i właśnie na niego się zdecydować!