Światowy Dzień Zespołu Downa

Dziś obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w spotkaniu, na którym wyjaśniliśmy istotę Zespołu Downa.
   21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
   Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Dlatego uczniowie postarali się o założenie kolorowych skarpet „nie do pary”.
   Jednym z najważniejszych celów tego dnia jest walka z dyskryminacją i promowanie pełnej integracji społecznej osób z Zespołem Downa. Ważne jest, aby społeczeństwo było otwarte i przyjazne dla różnorodności, zapewniając osobom z Zespołem Downa szanse na pełne uczestnictwo we wszystkich sferach życia.