Innowacja językowo – plastyczna

Na naszej świetlicy realizowana jest innowacja językowo – plastyczna, która jest odpowiedzią na potrzeby uczniów, a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym. Po przeprowadzeniu obserwacji zauważono, iż uczniowie pragną brać udział w zabawach anglojęzycznych przy równoczesnym kreatywnym wyrażaniu siebie i otaczającego świata poprzez uwielbiane prace plastyczne. Dzięki innowacji wykorzystany jest zmysł plastyczny dzieci, a zabawy plastyczne są połączone z nauką języka angielskiego. Ponadto, podczas działań innowacyjnych, które równocześnie uatrakcyjniają ofertę świetlicową szkoły, rozwijane są kompetencje ogólne takie jak wiedza szczegółowa, umiejętności manualne, umiejętności zdobywania i przyswajania wiedzy. Głównym celem innowacji jest wprowadzenie nowego słownictwa z języka angielskiego z wykorzystaniem technik plastycznych oraz zaangażowaniem wyobraźni i uzdolnień plastycznych dzieci w celu poznania i utrwalenia słownictwa. Ponadto, rozwijana jest wrażliwość artystyczna i dbałość o estetykę. Innowacja przeznaczona jest dla uczniów klas 1-3. Zajęcia odbywają się  w wymiarze 1 godziny lekcyjnej raz w tygodniu lub co dwa tygodnie (w zależności od planu pracy świetlicy).