Klub Książkowego Mola

Co dzieci robią w bibliotece? Czytają książki? Tak, ale nie tylko. Dla kilkorga dzieci, które założyły Klub Książkowego Mola, książki są pretekstem do zabaw i zajęć. Były więc: mikołajki z włóczki inspirowane opowieścią “Mikołaju, nie przyjeżdżaj do nas w tym roku”, ilustracje do legendy “Piękna Kasztelanka”, do opowieści “Las na pustyni” powstały kolorowanki z drzewami, a do teatrzyku kamishibai “Jak żyje Ziemia” - żabki origami. Próbowaliśmy też swoich sił w wyplataniu makramowych breloczków. Wiadomo, że każdy kto dużo czyta musi mieć zapas zakładek do książek, więc nasze mole książkowe przygotowują sobie zakładki plecionki, origami, wyklejanki, rożki i co tylko przyjdzie im do głowy... A pomysłów mają wiele...