Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Wiosna z Książką”

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Wiosna z książką” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zbylitowskiej Górze. Tym razem hasłem przewodnim było „A to historia!”, pytania i zadania dotyczyły dziejów Polski. Patrycja Gębska z kl. IV, Oliwier Jurek z kl. V, Alicja Ząbkowska z kl. VI i Rafał Kozyra z kl. VII zmierzyli się z rówieśnikami z pięciu innych szkół. Zarówno w konkurencji indywidualnej, jak i drużynowej trzeba było wykazać się nie tylko świetną pamięcią i wiedzą, ale również kreatywnym myśleniem, wyobraźnią, a nawet uruchomić zmysł smaku. Dlatego bardzo nas cieszy fakt, że Alicja Ząbkowska zdobyła w kategorii indywidualnej tytuł Najlepszego Szóstoklasisty. Uczniów do konkursu przygotowały pp. Małgorzata Mytnik, Anna Tyńska-Gryz, Monika Horecka.
Konkurs był nie tylko sprawdzianem wiedzy dla uczestników, ale także żywą lekcją historii, podczas której można było dosłownie „dotknąć” przeszłości. Dzięki gościnności ks. proboszcza Józefa Kaczmarskiego, miłośnika historii i bibliofila, spotkanie odbyło się w kilkusetletnich piwnicach plebani, a następnie mogliśmy odwiedzić kościół parafialny, gdzie ksiądz proboszcz opowiedział nam o dziejach parafii i samego kościoła, podziwialiśmy malowidła prof. Jerzego Nowosielskiego, piękne prezbiterium oraz kopię piętnastowiecznego obrazu Misericordia Domini.
Ten konkurs na pewno zostanie na długo w pamięci. Gratulujemy!