Gminny Konkurs „Piosenki o swojej miejscowości”

13 czerwca 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Porębie Radlnej odbył się Konkurs Gminny „Piosenki o swojej miejscowości” w ramach obchodów 50-lecia Gminy Tarnów oraz projektu Pro defensione, pro historia. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o miejscowościach naszej gminy oraz kształtowanie szacunku do historii. Udział w konkursie wzięło 9 szkół gminy Tarnów. Zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz wokalistki zaprezentowały utwory o swoich miejscowościach przedstawiając w nich ciekawe historie różnych zakątków naszej pięknej gminy. Po obradach, jury w składzie: p. Daniel Beściak, p. Jakub Stepek oraz p. Alicja Miśtak, zgodnie przydzieliło następujące miejsca:
I - Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bł. Edmunda Bojanowskiego z Woli Rzędzińskiej
I - Zespół wokalny „Remedium” ze Szkoły Podstawowej im. hetmana Jana Twardowskiego z Tarnowca
II - Kaja Latawska , uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Błonia
II - Zespół wokalny „Nutki” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego z Poręby Radlnej
II - Zespół Wokalny „Harmonia” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki z Łękawki
II - Zespół wokalny „Violinki” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Koszycach Wielkich
II - Zespół wokalny „Wolańskie Słowiki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz z Woli Rzędzińskiej
III - Solistka reprezentująca zespół wokalny „To My” ze Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego z Zawady
III - Zespół wokalny „(Nie)oczywiste Dźwięki” ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej ze Zbylitowskiej Góry
Dziękujemy wszystkim zespołom i solistkom oraz ich opiekunom za trud przygotowania do konkursu. Serdecznie dziękujemy też obecnym gościom, zastępcy Wójta Gminy Tarnów p. Sławomirowi Wojtasikowi, dyrektorowi Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów p. Danielowi Beściakowi, a także członkom Jury – p. Jakubowi Stepkowi i p. Alicji Miśtak. Ponadto wyrażamy wdzięczność za obsługę medialną Telewizji Tarnowska.tv. Podziękowania składamy też na ręce sponsorów dzisiejszego wydarzenia: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Państwu Sylwii i Piotrowi Nowakom, właścicielom sklepu Hitpol w Radlnej i pani Katarzynie Marszalik Leśniak, właścicielce Hurtowni Art. Szkolnych i Biurowych MASTTER w Tarnowie za ufundowanie nagród i poczęstunku.