"Można różnić się pozytywnie” – zajęcia w klasie trzeciej

Dnia 24.11.2023r. w ramach projektu Erasmus +"Dokształcenie nauczycieli poprawą jakości pracy szkoły" w klasie trzeciej zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu kształtowanie u uczniów postawy tolerancji i akceptacji wobec różnic indywidualnych między ludźmi i różnych rodzajów niepełnosprawności. Zajęcia rozpoczęły od ćwiczeń, które dały szansę każdemu dziecku dokładniejszemu przyjrzeniu się samemu sobie, swoim zasobom, emocjom i potrzebom. Uczniowie bawiąc się, a równocześnie ucząc, wyrażali swoje spostrzeżenia i emocje związane z odmiennością, zauważali jak ważne jest reagowanie na niewłaściwe zachowania wobec osób, które różnią się od większości. Podczas wykonywania zadań kształtowali postawę wzajemnego szacunku i tolerancji, rozwijali więzi koleżeńskie w grupie, uczyli się empatii. Dzieci dostrzegły również istniejące bariery dla osób niepełnosprawnych i podawały pomysły na ich rozwiązanie. Trzecioklasiści pracowali z dużym zaangażowaniem, a podsumowaniem zajęć było stwierdzenie, że ,,każdy z nas jest indywidualnością i każdy ma potrzebę bycia akceptowanym w grupie”.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Dymon.